Türkiye'de BMX'in Sesi! | Voice of BMX in Turkey!Bu sene BMX TR tarafından düzenlenen Türkiye BMX Günü'nün 2.si büyük keyif ve coşkuyla geçtiğimiz Cumartesi 13.05.2017'de Pendik Skatepark'ta kutlandı. Oldukça heyecanlı yarışmaların yapıldığı etkinliğimize Brandmanor, Haro Türkiye ve Cino Skatepark sponsorluk yaptı. Kalabalık bir sürücü katılımıyla sabahtan akşama kadar çok eğlenceli zamanlar geçirdik.

Geçen sene olduğu gibi bu sene de etkinlikten bir gece önce bir Ataköy Marina Benzin Cafe'de bir "old school" gecesi düzenledik. Gerek İstabul'dan gerekse de şehir dışından arkadaşlarımız bizleri yalnız bırakmadılar. 30 yıllık BMX anılarının üzerinden geç saatlere dek geçtik. BMX TR olarak sabahın ilk saatlerinde Pendik Skatepark'a geldiğimizde Eskişehir ekibi skateparka bizlerden önce gelmişti bile! Onların bu kadar erken geldiğini gördüğümüze çok sevinmiştik. Skateparkın biraz ilerisindeki bir cafede beraberce kahvaltı ettik. Eskişehir'den, BMX'ten ve BMX TR'dan bol bol konuştuk.Artık skateparkta hazırlıkların vakti gelmişti. BMX TR ekibi olarak hazırlıklarımıza başladık. Freesetyle BMX'in dünyadaki ilk kurucusu olan Haro, Haro Türkiye olarak sponsorumuzdu. Arif Gül de bu etkinliğe yeni Haro bisikleti ile katılacaktı!
Biraz sonra sponsorlarımızdan Brandmanor ekibi sahaya geldi. Brandmanor renkli ve kaliteli giyim ve aksesuarları ile hem camiamızın sevdiği bir marka, hem de BMX sporlarına yaptığı katkıları ile minnettar olduğumuz bir firma

 

Elbette bir BMX etkinliği Cino Skatepark olmadan düşünülemezdi. Bir diğer sponsorumuz olan Cino Skatepark da çadırlarını ve günün sürprizi olan dev mangalı getirdi! Ülkemize skatepark açısından yaptıkları bilinçli katkılar nedeniyle kendilerine teşekkür ediyoruz! Artık skatepark sahası yavaş yavaş kalabalıklaşmaya başlamıştı.  Cino Skatepark'ın getirdiği mangalın başına bu işlerin erbabı camiamızın keyfine en düşkün olan old school üyesi Mutlu Köksal geçti, İsmail Emre Dalgıç'ın annesi Belma Hanım da mangal başında yardımlarını esirgemedi. Mutlu Köksal'ı okuyucularımız Türkiye BMX Tarihindeki özgeçmişinde bisiklet üzerinde sosis kızartması ile hatırlanacaktır.Sürücüler skateparkta ısınırken yavaş yavaş yarışmaların saatleri gelmeye başlamıştı. Yarışma kuralları ve yarışmacı listelerinin oluşturulması için hızlı bir teknik toplantı yaptık. Teknik toplantı sonucu yarışmaların saatleri, kuralları ve jüri üyelerinin isimleri belirlendi. Bizi defalarca old school gecelerinde ve etkinliklerde bir şekilde atlatmayı başarabilmiş olan Anadolu Yakası old school camiasından şeker insan Tolga Şekercioğlu bu sefer atlatamamıştı. Bizden göreceği tepkiyi göze alamamış ve eşinin doktor kontrolü olmasına rağmen her şeyi organize ederek ve aramıza katılmıştı. Böylece geçmişte bize attığı kazıkların  üzerini çizmiş olduk. Ama gönlümüzü tamamen kazanması için hala bir BMX alması gerekiyor!

BMX TR'ın vazgeçilmez sac ayağı Melih Yavaş da bir süre sonra old school GT Performer bisikleti ile birazdan skateparkta göründü. Yarışma sırasına göre;

1- STREET YARIŞMASI

Jüri Üyeleri: Akman Atılgan, Ertan Üçkumru, Melih Yavaş

2- FLATLAND YARIŞMASI

Jüri Üyeleri: Hakkı Özen, Tolga Şekercioğlu, Ahmet Uştuk

3- BUNNY HOP Yarışması

Eleme Usulü-Moderatör Melih Yavaş

Ancak yarışmalardan önce geçtiğimiz Mart ayında aramızdan ayrılan BMX sporcusu kardeşimiz Serkan Güneş için bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak kendisini unutmadık.

Ve yarışmalar nihayet başladı. Street yarışmasına 22 sporcumuz katıldı. her sporcu 2 run yaptı. Nefes kesen performanalar sergileyen sporcularımız yaklaşık 1.5 saat kadar yarıştılar.Arif GülKıbrıs'tan sırf etkinliğimiz için gelen Bora Altıntaş performansı ile çok etkileyiciydi.


 
Ferhat ErgünStreet yarışmasından sonra bir mangal arası verdik. Etkinlik alanında herkese yetecek kadar tavuk ve ekmek vardı!Yemek arasından sonra Flatland yarışmalarını yaptık.

Hüseyin TokJüri üyeleri street yarışmalarını izlerkenArif Gül' e Bunny Hop yarışmasını kazandıran atlayış. 

Uzun bir yarışma sürecinden sonra sıra ödül törenine gelmişti. Ürünleriyle Destek veren Brandmanor, Haro Türkiye ve BMX TR yarışmalarda derecede kürsü alan sporcularımıza ödüller yağdırdılar. Brandmanor ayrıca ilk 3'e giren yarışmacılara para ödülü verdi...

Street yarışmasında 1. Arif Gül, 2. Bora Altıntaş, 3. ise Ferhat Ergün Oldu. Gelecek vaadeden çaylak sürücü olarak İsmail Emre Dalgıç seçildi.


Flatland Yarışmasını ise bu sene de Murat Özdemir 1. olarak ödüller serisine bir yenisini daha ekledi. Onu 2. olan Hüseyin Tok ve 3. Azat İlhanlı izledi.

Bunny Hop Yarışmasında Birinciliği Arif Gül alırken 2. Murat  Çiçek, 3. Kubilay Rumelili oldu.

 
uzun bir etkinlik gününün daha sonuna gelmiştik. Ediz BMX TR çıkartmalarını dağıtırken oldukça neşeliydi. BMX TR için bir başarılı Türkiye BMX Gününün daha sonuna gelmiş ve elimizden geldiğince herkesi mutlu etmeye çalışmıştık...

En son olarak geleneksel old school resmi ve old school ve new school sürücülerimizle birer aile resmi çektirerek etkinlik alanını temiz bırakmak suretiyle terk ettik. Gelenlere, yarışan sürücülerimize 30 yılı aşkındır bizden kopmayan dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bir sonraki etkinliğimizde görüşmek üzere!