BMX'in Türkiye'deki ilk ve tek resmi kurumu olarak, her sene Ekim ayında çeşitli kategorilerde vereceğimiz ödüllerin birincisini 19 Ekim 2016'da düzenlediğimiz törenle sahipleri ile buluşturduk. Bu sene, tarihçe kayıtlarımızda yer alan, Türkiye'de BMX sporuna yıllarını vermiş olan eski sürücülerimizin BMX'le geçen 30. Yıllarını verdiğimiz ödüllerle kutladık. Takipçilerimizin bilgisi için, ödüllerimiz önümüzdeki sene ve takip eden yıllarda eski sürücülerle sınırlı kalmayacak. Her sene genç sporcularımızın o seneki başarılarını kendi değerlendirmelerimizle törenle ödüllendireceğiz.

Ödül törenimizi geleneksel buluşma yerimiz olan Ataköy Marina Benzin Cafe'de yaptık. Tarihi belirlerken yurtdışından gelecek olan Murat Başkan'ın (Melek) geldiği bir zamana denk getirmeye çalıştık. Çünkü sırf bizim için, özellikle de Akman Atılgan için aldığı hediyeyi getirmek için Almanya'dan geliyordu.

Ödül törenini sürpriz olması için tamamen gizli tuttuk. Arkadaşlarımız Benzin Cafe'ye gelirlerken bu törenden haberleri yoktu. Ediz Tenşi'nin değerli katkılarıyla plaketler hazırlandı ve cafede bir köşeye gizlendi.

Edremit ve Muğla'dan gelecek olan Celal Eskicioğlu, Hakan Karka (Zenci) ve Cenk Bilgin (Cangabi) de kendilerini 19 Ekim'e gelecek şekilde programladılar. A. Melih Yavaş kaygan bir ruh haline, Tolga Şekercioğlu da geçerli (!) bahanelerine sahip oldukları için bu seneki ödül törenine katılamadılar. Burchan Acar Amerika'da, Kaya arkadaşımız da İngiltere'de oldukları için maalesef katılamadılar.  

Melek, bir gün önce Almanya'dan geldi ve Ediz'in konuğu oldu.


Zenci ve Cangabi uçağa bindikleri gibi soluğu İstanbul'da aldılar ve Ediz Tenşi tarafından ödül töreninin sabahı karşılandılar. İstanbul'da kalışları boyunca Ahmet Uştuk (Löpçük) Zenci ve Cangabi'yi evinde ağırladı.
Geceye hızlı başladık. Herzamanki gibi Benzin Cafe çalışanları güler yüzlerini ve desteklerini esirgemediler. Geceye sürpriz yapan SOHO FOLDING USA'ın modelliğini Benzin Cafe çalışanlarından Mehtap kardeşimiz yaptı.


Benzin Cafe DJ masasını bize teslim etti ve gecenin tüm müzik seçimlerini bize bıraktı!DJ masasının nimetlerini bu tarihi fotoğrafları vererek değerlendirdik!
Ve nihayet ödül törenine sıra geldi. Plaketlerimiz gizlendikleri yerden çıkarılarak herkesin şaşkın ve sevinçli bakışları altında 30. Yıllarını kutlamak üzere sürücülerimize verildi.

         ,             


Sıra gecenin bir başka sürprizine gelmişti. Murat Başkan Akman Atılgan için gerçekten büyük bir araştırma yaparak Akman'ın 88 Haro Master'ı için ve 87 Monggose decade'i için o döneme ait bir Haro Group 1 ve Spintech boğaz bulmuş ve Akman için hediye almıştı. Bu anı da ölümsüzleştirdik!

Gecenin geri kalanı uzun süredir görüşemeyenlerin sohbetleri ve kahkaları arasında geçti. 
Sevgili Metin abimiz ve Sinan'ın gelişi gecenin bir diğer sürprizi idi.İlk ödül törenimiz bu şekilde neşe ve heyecanlı geçti. Önümüzdeki senelerde daha güzel organizasyonlar ve toplantılarla yine hep beraber olacağız.