Türkiye'de BMX'in Sesi! | Voice of BMX in Turkey!
Adım Ali Arseven. 5.8.1973 doğumluyum. Bisiklete büyük çoğunluk gibi Pinokyoyla başladım. Ondan önce "denge tekerlekli Bibi"m vardı. Pinokyoda ustalaşınca çamurluk, ön fren ne varsa sökmüştük. Daha sonra rahmetli babam bir Bernard Dangre yol bisikleti aldı. Bu bisikletle Fenerbahçe'de boydan boya kafa kaldırıp arka fren yardımı ile düşmeden gidebiliyordum. Sonra bir gün Kalamış'ta Miraç'la karşılaştım. BMX'le Rollback, Rockwalk türü şimdiki zamana göre Old School hareketler yapıyordu. Hayran kaldım ve tutturdum BMX diye.


En sonunda Kadıköy'de Tez Ticaret'ten bir Rainbow sahibi olabildim. Aylarca kafamın bir türlü basmadığı Bunny Hop üzerinde çalıştım. Sonra gerisi geldi:) Duayenlerden Ertan, Kadikoy İnci Pastanesi'nin yaramaz oğlu Metin ile beraber sürdük. Bu yıllarda her semtten sürücülerle tanıştım. 91'e kadar aralıksız her gece her sabah hergün sürdüm.
O zamanlar RAD filminde gördüğüm SKYWAY jantlara AŞIK oldum ve bunları da bir Almanya gezisinde GT (eğik) sele borusu ile beraber temin ettim. O zamanlar Gyro'muz yoktu, tek tük insanlarda görüyorduk ve ön fren bağlantısını ters takıp 1 tura izin verecek şekilde kullandık uzun zaman. 91 sonrası ise hiç binemedim. Malum üniversite, askerlik derken yıllar sonra 2012'de Ertan'a bir freestyle bisiklet üzerinde rastladım. Ertan'la tekrar bineriz diye konuşunca teni street tarzının benim emektar Rainbow'la zor olacağına karar verdim ve Mirraco aldım. 180 manuel gibi yeni hareketlerin tadını da bu ikinci dönemde epey çıkardıysam da maalesef bir menisküs ve bel rahatsızlığı nedeniyle BMX yaşamıma son vermek zorunda kaldım.Halen BMX'e binen BMX'le uğraşan arkadaşların olduğunu görmek beni çok sevindirdi. Özellikle BMX TR'ın eskileri biraraya toplayarak hikayeleri gün yüzüne çıkarması çok güzel. BMX'le kalın...!