1972 Büyükada doğumluyum. Ben de her Büyükadalı gibi, neredeyse yürümeyi öğrenmeden evvel bisiklete binmeyi öğrenenlerdenim. Bizim oralarda bisiklet ve fayton dan başka ulaşım aracı olmaması tuvalete bile bisiklet ile girmeyi alışkanlık haline getirir insanda. Dolayısıyla bisiklete ne zaman başladığımı veya ilk bisikletimi bile hatırlamıyorum, çünkü kendimi bildim bileli hep iki tekerleklim vardı.


Fakat 1984 senesinde, bir müşterimizin Amerika’dan hediye getirdiği HUFFY marka BMX hayatıma açılan yeni bir pencere olurken,  izlemiş olduğum E.T.  ve RAD filmleri ile de BMX macerası artık başlamıştı. Bu maceram daha sonradan edindiğim REDLINE Race tip bir BMX ile de giderek ilerledi. BMX artık bir hayat tarzı haline gelmişti. Adada benim ile beraber Murat Aksu, Ufuk Aksakal, Hakan Erdem, Vasili Poridis ve Uğur Aksakal ile beraber bu işe fena merak sarmıştık.


Sonrasında Bostancı tayfasından Ertan Üçkumru ve Bakırköy tayfasından Sinan Okay ile olan tanışmalarımız sonucu yıllarca çok keyifli sürüşler ve muhteşem dostluklar edindim. Adalar belediyesi sponsorlu şenliklerde showlara ve pek çok etkinliğe katıldık. Özellikle Bakırköy’den Sinan Okay’ın yazın Büyükada’daki orman kampında geçirdiği tatillerde beraber çok sürüş yaptık, sürüş stilimde ve ilerlememde sevgili dostumun bana çok katkısı olmuştur. Özellikle de “ In and over” da :)


BMX ile patlayan bisiklet aşkı ilerleyen yıllarda beni şu an yapmış olduğum  işe taşıdı. Adalarda bisiklet kiralama ile başlayan ilk profesyonel iş hayatım gelişerek, sonrasında pek çok bisiklet ve yedek parça firmasının Türkiye distribütörlüğünü yapmama ve KRON Bisiklet markasını çıkarmama sebep oldu.


Şimdilerde ise ulusal ve uluslararası anlamda tasarımlarla ve ürün kurulumları ile profesyonel iş hayatıma devam etmekteyim.

Bu arada bizi yıllar sonra bu platformda buluşturan Ediz’e , Melih’e ve Akman’a da çok teşekkür ederim. Ayrıca ilk festivalde bir araya gelen tüm dostlara, Boğaç , Cenk, Ahmet, Murat, Kaya, Ertan, Ufuk, Bülent, Sinan, Celal, Kemal, Öge ve gelemeyen tüm dostlar sağolun, iyi ki varsınız.

Festivalde bizi yalnız bırakmayan genç sürücüler; “En büyük tutkunuzun işiniz olması dileğiyle”  :)  Selamlar.