Matthias Dandois 6 Mayıs 1989’da Paris’te doğdu ve Paris’in banliyölerinde büyüdü. 12 yaşında bir TV programında BMX bisiklet gördü ve yapacağı spora karar verdi. Bir BMX sürücüsü olacaktı.19 yaşında flatland şampiyonluğuyla başlayan ve bugünkü kariyerine birçok başarı sığdıran Matthias’ın aslında ilk başlarda bir street sürücüsü olduğunu biliyor muydunuz? Bugün flatland ile streeti bu denli başarıyla harmanlayabilmesini buna borçlu! 21” Haro La Bastille kadrolu BMX’ i de bu iki disipline de izin veren bir geometriye sahip…


Bu imzalı kadronun isminin bir de hikayesi var. La Bastille Dandois’in Paris’te sürmekten en çok zevk aldığı semt. Paris’te BMX sürmek için sessiz sakin köşeler bulmak oldukça zor. Ancak La Bastille Matthias’ın arkadaşlarıyla birlikte huzur içerisinde sürdüğü en uygun mekan.

Matthias 2013 yılından beri Haro için sürüyor. Aynı zamanda RedBull ve Vans gibi her sürücünün hayali olan sponsorlukları var. 12 yaşından bu yana kariyerine çok şey sığdırdı. Sadece 2016 yılında Fıse Dünya Serisi, Paris ve Marsilya Sosh Urban Motion Yarışmaları, Belçika Açık Pro Flatland, IBMXFF BMX Dünya Şampiyonası, Hollanda Pro Freestyle gibi organizasyonlarda birincilikler aldı. Şu anda Dünya Flatland genel klasmanında 2886 puanla Viki Gomez’in arkasında ikinci durumda.

Flatland disiplininde böyle kıran kırana bir mücadele içinde olmalarına rağmen Viki Gomez, Alex Jumelin gibi şu anda en yukarılardaki isimler aynı zamanda çok sıkı dostlar. BMX’te rekabet olmadan gelişme, arkadaşlık olmadan da keyif olmaz.  
Tabi bütün bu başarılarının yanısıra oldukça sempatik bir karaktere sahip. Yaşam felsefesi; "HIZLI VE SAĞLIKLI YAŞA, YAŞLI VE MUTLU ÖL".

2016 Köln Snipes’ta kendisiyle beraberdik. Yaptığımız uzun sohbetler sonucunda bizler için bir röportaj vermeyi kabul etti. Önümüzdeki zamanlarda bu röportajımız sitemizde siz BMX TR okuyucuları için hazır olacak…