Türkiye'de BMX'in Sesi! | Voice of BMX in Turkey!

Değerli BMX tutkunları,

Ülkemizde bir ilk daha gerçekleşiyor! Daha önce web sitemizden duyurduğumuz BMX OYUNLARI kapsamında 29-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Alanya BMX yarış pistinde Türkiye Bisiklet Federasyonu “BMX Teşvik Yarışları” düzenleyecek.

Teşvik yarışlarının amacı, bu sporu gençlerimize tanıtmak, ısındırmak ve yetenekli sporcularımızı yavaş yavaş belirlemeye başlamak.

Neden Önemli?

Bu Türkiye’de yapılacak ilk BMX yarışıdır. Dolayısıyla Türkiye BMX tarihi açısından tarihi bir yarışmadır. Yıllar sonra “Türkiye’nin ilk BMX yarışmasında yarışmacıydım” diyebilmek isteyen tüm sporcularımız bu yarışmaya katılmalıdırlar. Bu yarışta başarılı olan BMX sürücülerimiz ileride kulüp sporcusu olma şansını yakalayabilirler.
Katılmak için Neler Gerekiyor?

  

  • Tüm lisanslı sporcularımız bulundukları şehirlerin seçilmiş il temsilcilerine ulaşsınlar. İl Temsilcilerinin irtibat numaraları aşağıda verilmiştir. İllerinde il temsilcisi bulunmayan sporcularımız http://www.gsb.gov.tr/IlMudurlukleri linkinde temas bilgilerini bulacakları il müdürlüklerinden bilgi alabilirler.

 

  • İl Temsilcileri, Alanya dışından gelecek olan sporculara Bisiklet Federasyonunun vereceği yol ve yatacak yer desteği ile ilgili bilgiler verecektir.

 

  • Katılacak sorcularımız 20” teker çapında bir BMX bisiklet sahibi olmalıdır ve yarış yerine bisikletleriyle gelmelidirler. Teşvik yarışları kapsamında freestyle BMX bisikletler bu defaya mahsus yarışabilirler.

 

  • Bisikletlerde mutlaka bir arka fren olmalıdır. Ön fren şart değildir. Frensiz bisikletler müsabakalara alınmayacaktır.

 

  • Bisikletlerde peg, zincir koruması, reflektör ve diğer aksesuar olmamalıdır. Bu tür aksesuarlara sahip bisikletler müsabakalara alınmayacaklardır.

  • Bisikletlerde vites bulunamaz. Vitesli bisikletler yarışmaya alınmayacaklardır.

 

  • Tüm yarışmacıların uzun kollu bir eşofman, uzun eşofman altı, tam parmaklı bir BMX eldiveni ve spor ayakkabıları olmalıdır. Şort ve t-shirt giyilmeyecektir.

 

  • Tam yüz kask sadece bu teşvik yarışmalarına mahsus olmak üzere yarışma sırasında yarışmacılara temin edilecektir. Tam yüz kaskı olan sürücüler beraberlerinde getirebilirler.


Nerede?

Yarışlar Sadullahoğlu Sk. No:3, Cumhuriyet Mahallesi, 07425 Alanya/Antalya, Türkiye adresindeki Alanya BMX Parkuru'nda yapılacaktır.

BMX yarışlarına meraklı tüm lisanslı sürücülerimizi 29 Nisan'da Alanya'ya bekliyoruz!