Türkiye'de BMX'in Sesi! | Voice of BMX in Turkey!
Sevgili BMX severler, sporcularımız ülkemizi yurtdışı yarışmalarda birkaç senedir temsil etmeye başladı. 2017 yılı da bu anlamda hızlı geçeceğe benziyor. Bu sene Simple Session'da Arif Gül'den sonra 25 Mart'ta da Kıbrıs'lı sürücümüz Bora Altıntaş da Yunanistan'ın Selanik şehrinde yapılacak Northjam 2017'de yarışacak. Şimdiden kendisine BMX TR olarak başarılar dileriz. Konuyla ilgili 13 Mart 2017 tarihli Gündem Kıbrıs'ın haberinin noktasına virgülüne dokunmadan aşağıda paylaşıyoruz:

"Amerika ve Avrupa ülkelerinde çok yaygın bir extreme sporu olan ve geçtiğimiz yıllarda olimpiyatlara da kabul edilen BMX ülkemizde de büyük ilgi görüyor.

Aralarında çok yetenekli sporcuların bulunduğu bir grup BMX sürücüsü her geçen gün yeteneklerini geliştirmeye devam ediyor. Bu sporculardan biri de Avrupa’da yarışacak düzeye gelen 16 yaşındaki Bora Altıntaş. Okuldan sonraki tüm zamanını Lefkoşa Ortaköy’de bulunan BMX parkında antrenman yaparak geçiren Bora 25 Mart 2017 tarihinde Yunanistan’ın Selanik şehrinde yapılacak olan Northjam 2017 organizasyonunda profesyonel kategoride yarışmak için davet aldı.
Ülkemizde profesyonel bir BMX parkı olmadığından yakınan Bora sürekli İstanbul Pendik’te bulunan profesyonel BMX parkında antrenman yapmaya gittiğini söyledi. Şubat ayında Estonya’da yapılan yarışmada yaptığı şovlarla adını duyuran Türkiye şampiyonu Arif Gül ve BMX TR sporcuları ile birlikte antreman yaptığını vurgulayan Bora Altıntaş profesyonel bir BMX parkının ülkemizde inşa edilmesinin şart olduğunu da sözlerine ekledi. Ortaköy’de bulunan rampaların Vakıflar idaresinin katkıları ve babasının emekleriyle yapıldığını ancak yetersiz olduğunu söyleyen Bora’yı Yunanistan’daki yarışmada Limasol’daki sponsoru Go4it isimli bisiklet firması destekleyecek."


Kaynak: Gündem Kıbrıs 13 Mart 2017