Türkiye'de BMX'in Sesi! | Voice of BMX in Turkey!

Akman Atilgan 08.12.2020Türkiye' nin ve Kıbrıs'ın tartışmasız en başarılı BMX sürücüsü Bora Altıntaş, artık bir Red Bull sporcusu!

Bora'nın artık bir Red Bull sporcusu olduğu 1 Aralık 2020 günü Red Bull'un resmi sitesinde bir video ve röportajla ilan edildi. Videoda Bora ile yapılan röportaj sırasında kendisine Bora'nın örnek aldığı Garret Reynolds tarafından bir video mesajı iletiliyor ve Garret tarafından gönderilmiş bir sürpriz hediye veriliyor. Kutunun içinden çıkan ise bir Red Bull kaskı ve üzerinde de Bora Altıntaş yazıyor! Bora'nın nasıl duygulandığını ve sevindiğini de videoda açıkça görebiliyoruz. Dile kolay, seneler boyunca gönül verdiği BMX sporuna verdiği emekler, disiplinli çalışma ve ailesinin verdiği tüm destek nihayet meyvesini verdi. Böyle bir anda duygulanmamak herhalde pek mümkün değildir. BMXTR olarak, Bora'nın bunu ne kadar istediğini, ne kadar disiplinli çalıştığını, hatta bu uğurda yaşadığı sakatlıklar da dahil olmak üzere içerisinden geçtiği tüm aşamaları yakından gözleyebilme fırsatı bulduğumuz için videoyu seyrettiğimizde bizler de yoğun duygular yaşadık. Dileyenler bu anı Red Bull'un sitesinden seyredebilirler. Bora'nın kaskının da ayrı bir hikayesi var. Kask Fransa'da özel olarak imal edilmiş ve Bora'nın sol kolundaki kuzeyi işaret eden yönde BMX'i gösteren pusula dövmesi kaska birebir işlenmiş.  Dövmenin detayları Red Bull'a Fikri Altıntaş tarafından sürpriz olması için Bora'nın haberi olmadan gönderilmiş. Bundan daha güzel ve anlamlı bir sürpriz olabilir mi?

Röportajda bizler için dikkati çeken başka bir şey ise Bora'nın Red Bull hakkında söylediği bir cümle: "Red Bull bir aile aslında, bir firma değil" Bu cümlede çok doğruluk payı yatıyor. Red Bull yıllar içerisinde bir içecek markasından çok daha fazlası olduğunu gösterdi. Verdiği sponsorluklar, düzenlediği etkinlikler ve sporcularına tanıdığı imkanlarla sadece BMX değil bir çok ekstrem sporun ayakta kalmasını ve milyonlarca insana ulaşmasını sağlayan kurumsal bir güç haline geldi. BMX dalında da bir sporcumuzun bu büyük ailenin bir parçası olması bizlere gurur veriyor.

Elbette bu başarıda en büyük pay Bora'nın, ancak Altıntaş ailesinin oğullarına verdiği inanılmaz destek de göz ardı edilemez. Altıntaş ailesine bizlere yaşattığı bu gurur için teşekkür ediyor, Bora'nın başarılarının devamını diliyoruz. Darısı bu başarıyı Bora kadar isteyen ve bunun için çalışan tüm sporcularımızın başına...