Bisiklet sürmeyi oldukça geç sayılabilecek yaşta yani 11 yaşımda öğrendim. 1980'lerin başında bisiklet sahibi olanlar parmakla gösterilecek kadar az olduğundan çok da anormal değildi sanırım. Komik gelecek ama o gün arkadaşımın bisikletini aldığım gibi sürmeye başlamış , sokağın ucuna kadar gidip gelmiştim. Pinokyo marka olan ilk bisikletim ise ''Sana'' margarinin düzenlediği bir bisiklet çekilişi ile oldu. 

Bu vakte kadar zamanım çatıda döküntü bir halde duran, Erhan abimin zinciri ve lastikleri olmayan eski bisikletini direğe dayayarak hayali sürüşler yapmakla geçti. Pinokyo ile bir sene kadar zamanda sürüşümü geliştirdim. Fren sistemi çok ilkeldi ve tutmuyordu. Dolayısıyla söktüm ve öyle sürmeye başladım, ta ki Bostancı vapur iskelesinin önünde o BMX'li çocukları görene dek. Aralarında gurbetçi çocuklar da vardı. Jant millerine taktıkları ayaklıklarda sekiyor, frenleri ile bir takım hareketler yapıyorlardı. O gün ne olursa olsun o frenleri takmaya ve yeterince iyi tutmasını sağlamaya karar verdim.Kendi icadım olan jant mili ve somunlardan oluşturduğum ayaklıklarla kısa sürede sürüşümü onların ötesine taşımıştım. Bisikletim bir takım modifiyeler ile BMX benzeri bir şeye dönüşmüştü. Ardından 1986'da o klasik Bmx video filmi ''RAD'' i izledim. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktı. Bir Bmx sahibi olmalıydım. Günlerim bunun hayaliyle geçiyordu. Ve 1988 yılında ilk Bmx'im ''Bisan Freestyle Bmx'' oldu.


Hemen ardından Bakırköy'den arkadaşlarla tanıştık. Onlardan aldığımız ''101 Freestyle Tricks'' video kaseti ile kendimi daha da geliştirdim. Ve gösteri hayatım başladı. Raddogs ile 1995 sonuna kadar bir çok gösterilere çıktım. Askerlik ve iş hayatı beni bu eşsiz tutkudan ayırdı. 2008 başında işten ayrılmam ile beraber tekrar Bmx hayatıma geri döndüm.Gösteriler falan derken son dört senedir eski Bmx sürücüsü arkadaşlarımdan Ergin Arabacıoğlu ile beraber , Türkiye'de Bmx'i layık olduğu yere taşımak adına ''DARKSIDE DISTRIBUTION'' olarak hizmet vermekteyim.

Evet hayatımın ikinci baharı dediğim bu son 8 yıllık dönemde türlü sakatlıklara rağmen hala bmx sürüyorum. Yaşım 45'e dayandı ama daha uzun yıllar Bmx sürmek niyetindeyim. Vücudum dur diyene kadar da sürmeye devam edeceğim.