Türkiye'de BMX'in Sesi! | Voice of BMX in Turkey!

Akman Atılgan 29.03.2018 Kaynak: FatBmx

 

2018 Fise Dünya Serisi'nin ilk ayağı bu sene Suudi Arabistan'ın Cidde şehrinde yapıldı. Etkinliğe 3 gün içerisinde toplam 137.000 kişi gibi bir rekor katılım oldu. 

FLATLAND:

Günün ilk final yarışması Flatland yarışmasıydı. Final günü oldukça sıcak olmasına rağmen sürücüler tüm performanslarını en iyi şekilde sergilediler. Yarışma baştan sona sürprizlerle doluydu ve Jean William Prevost ve Matthias Dandois arasında tam anlamıyla bir savaş vardı. Tüm sürücülerin gösterdiği muhteşem performansa rağmen yarışmanın kazananı Matthias Dandois oldu ve bunu da sonuna dek hakettiğini söyleyebiliriz. Fransız sürücü FISE etkinliklerinin son birkaç yıldır birinciliğini sırtlanmış durumda ve sezonun geri kalanında neler yapacağını hep birlikte göreceğiz... 

Flatland Sonuçlar:

1- Matthias Dandois-Fransa

2-Alex Jumelin-Fransa

3- Jean William Prevost-KanadaBMX FREESTYLE PARK:

Etkinliğin en çok seyirci toplayan aşaması BMX Freestyle Park finalleri oldu. İngiliz sürücü Declan Brooks elemeleri birinci bitirmişti ve başka bir sürücünün onu geçip geçemeyeceği merak konusuydu. Brandon Loupos ve Kostya Andreev'in çok başarılı performansları da olmasına rağmen sıralamada Anthony Jeanjean üçüncü, Declan Brooks ikinci ve yılların eskitemediği sürücü Daniel Dhers muhteşem bir final performansıyla birinci oldu.  

FISE riders and crew have been impressed by this huge launch of the season, and with such a nice opening there is no doubt that the Hiroshima first official stop from the 6 to the 8 of April will be sick!

BMX Freestyle Park Sonuçlar: 

1 - Daniel Dhers - Venezuella

2 - Declan Brooks - İngiltere

3 - Anthony Jeanjean - Fransa