Türkiye'de BMX'in Sesi! | Voice of BMX in Turkey!

Akman Atılgan 27.06.2018
Eski adıyla BMX Worlds, yeni adıyla Köln BMX, BMXTR için BMX'in kutsal mekanı gibi bir yer. 2009 yılından beri her sene Köln'e ciddi bir engel olmazsa mutlaka gider ve BMX dolu keyifli bir haftasonu geçiririz. Yıllardır gittiğimiz için de çok köklü dostluklar edindik. 

Bu sene maalesef seçimlere denk gelmesinden dolayı vatandaşlık görevimizi yapmak üzere Türkiye'de kaldık, ancak kalbimiz Köln'deydi. Köln'ün bizim için bu sene ayrıca önemli olmasının sebebi, Haro Türkiye sürücüsü, geçtiğimiz senenin yılın çaylağı ve bu sene Türkiye BMX Günü'nde amatörde 2. olan İsmail'imizin tek başına ülkemizi temsilen Köln'de olmasıydı. Bir taraftan seçimlerle meşgulken bir taraftan da kulağımız Köln'den gelecek haberleri bekliyordu...

İsmail geçen sene bizimle beraber Köln'e gelmiş ve uluslararası bir yarışmaya girmenin tadını almıştı.  Bu sene de seçimler dolayısıyla kimse gitmemesine rağmen tek başına uçağa atladı ve soluğu Köln'de aldı. 

Bu sene amatör street Cumartesi ve Pazar iki gün olmak üzere yapıldı. İlk gün İsmail performansıyla 6. olarak 40 sporcu arasından ilk 15'e girdi.  Pazar günü yapılan yarışmalarda büyük bir başarı göstererek, amatörün en genç sporcusu olmasına rağmen 4. oldu. 

Biz de Köln'den bulabildiğimiz videolarla İsmail'in performansını özetleyen küçük bir video yaptık: 
Bu sene Arif'in Yunanistan'da aldığı ikincilik, Bora'nın Yunanistan'da aldığı 4.lük, İsmail'in Almanya'da aldığı 4. lük artık sporcularımızın uluslararası arenada da varlık göstermeye başladığını ve müsabaka tecrübesinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Türkiye'de BMX'in gelişmeye başladığını görmek, özellikle misyonu Türkiye'de BMX'i geliştirmek olan BMXTR için büyük mutluluk. Ülkemizi Almanya'da en iyi şekilde temsil ettiği için İsmail'e ve İsmail'e verdikleri emekler için annesi Belma Hanım ve babası Ali Bey'e Türk BMX'i adına teşekkür ederiz!