Yıl 1984. 12 yaşımdayım. Bakırköy'de oturuyoruz. Evimizin altında Net Video  var. Kaset satıp, kiralıyorlar. O zaman video olayı çok popüler, ara sıra ilkokuldan arkadaşlarım Tolga ve daha sonradan tanıştığım Enver gelip kaset alıyorlar.

Enver bisikleti ile geliyor genelde ve daha önce görmediğimiz güzel, ilgi çekici hareketler yapıyor. BMX zehirini ilk orada alıyorum. Ardından 1985 yılında annemin mavi renkli Çekoslavakya  üretimi bir BMX almasıyla büyük macera başlamış oluyor.Enver,Tolga ve ben BMX ile ilk haftam ve yer Ataköy 2. kısım Çarşı. Birbirimizi kovalayıp yüksekten atlıyoruz. Onları kovalarken atladığımız yüksek yerden sonra frene basınca tutmuyor  ve çalılara  uçuyorum. İlk dersimi  almıştım. Arkadaşlarım gülüp  dalga geçiyordu, çünkü şaka yapmış frenleri açmışlardı...

Tolga bir yıl sonra bırakmıştı binmeyi.  Ara sıra Mutlu biniyordu. Bu sırada Sinan ile de tanıştımıştık. O da bize katılmıştı. 1986 yılı idi, Murat Almanya'dan gelmiş onunla da yeni tanışmıştık. Grup yeni yeni oluşmaya  başlamıştı. Ataköy 2. kısım tenis kortunda çalışıp biniyorduk. 1987 yılında da Kemal ile tanıştık. O da Avustralya'dan gelmiş GT'ye biniyordu. Kısa zamanda kaynaştık birbirimize.

RAD DOGS  AND  ZOIDS

Grup kurulmuştu. Kemal'in deyimine göre Raddogs eskiler, Zoids Yenilerdi. Ataköy 9. kısımda kendi imkanlarımızla rampa yapmıştık kendimize. 2. kısımı yer hareketleri için, 9. kısımı rampa için kullanıyorduk. Zamanla yeni arkadaşlıklar da edindik. Ediz, Kaya, Cem, Tunç yeni  arkadaşlarımızdı.

Murat ve kemal yurtdışından yeni geldikleri için bizim bilmediğimiz hareketleri biliyorlar ve öğretiyorlardı. Çok baskı görsek de öğrenmeye ve öğretmeye devam ettik. 1989 yılında bir  fren pabucu yüzünden kızıp binmeyi bıraktım, fakat  ömür geçse de bir yarım o günlerde kaldı ve BMX sevdası  hiç bitmedi...