Türkiye'de BMX'in Sesi! | Voice of BMX in Turkey!

Akman Atılgan 03.02.2018

SAMET (STREET):


2017 deki yarışma biraz daha park yoğunlukluydu ama bu sene street alanların daha fazla olduğunu görüyorum. Tabii ki favorim street de 27 Yaşındaki GARRETT REYNOLDS. Bir çok birincilikleri ve dereceleri var, çok tecrübeli bir RedBull atleti ve ayrıca dünyada street BMX konusunda herkesin de saygı duydugu bir üstad, bir efsane.

Ayrıca ilk defa bu yarışmaya katılcak ve son zamanlarda adından çok bahsettiren WeThePeople takımından JORDAN GODWIN bu senenin parlayan bir yıldızı olarak yarışmada iyi bir derece alacağını düşünyorum. FELIX PRANGENBERG de gerçekten son zamanlarda sürekli gördüğüm bir isim, genç ve çok yetenekli bir sporcu. Yakın zamanda sakatlıktan çıkmış olmasına rağmen çok hızlı bir şekilde kendini toplamış ve kendinden çok emin. Yarışmaya katılmış olması gerçekten çok iyi bir sporcu olduğunun göstergesidir. Bu isimlerden çok ümitliyim


Geçen senenin en çılgın süreni benim için COURAGE ADAMS'DI. Çok zor bir combo denerken düşüp başını yere çarpmıştı ve yarışmadan sedye ile ayrılmak zorunda kalmıştı. Bu yarışmada neden kask takma zorunluğu yok anlayamıyorum. Çok güzel gitmesine rağmen düşüp kafasını çok sert şekilde yere vurdu. Gerçekten çok üzülmüştüm. Keşke kask takmış olsaydı.


Bu sene beni çok şarşırtan bir isim var yarışmada. Matthias Dandois. Kendisi dünya flatland şampiyonu olmasına rağmen çok başarılı şekilde street hareketlerini de yapıyor. Bu sporcu flatland ve street hareketleri birleştirip kendine özel bir sürüş tarzı çıkardı. Bu şekilde yarışmada çok güzel görüntüler olacağına eminim.


Toparlayacak olursam Simple Session 2018 den çok ümitliyim. İlk defa katılcak çılgın isimler olması beni çok heycanlandırdı. 2017'de Arif Gül de yarışmaya katılmıştı ve bizleri çok güzel temsil etmiş, çok gururlandırmıştı. Bu sene onu orada tekrar görmek isterdim

BORA (STREET):

 

Simple Session her yıl Tallin Estonia'da düzenlenen International BMX ve Skate yarismasi. Dünyanın en yetenekli sporculari buraya davet edilip kayıt oluyorlar. Yarışma öncesinde 2 gün sürücülere antrenman sağlıyorlar çok düzenli bir şekilde. Sürücüler 4-5 kisilik grup olarak ayrılıyor herzaman . Benim herzamanki favorim Garret Reynolds. Bugüne kadar her zaman örnek aldığım bir sürücü. Gerek disiplini, gerek sporculuğu, gerek sürüşü.

Bunun dışında Dillon Lloyd , Courage Adams var sürüşünü beğendiğim. İnanılmaz teknik sürücüler kesinlikle bunlar ve ilk 3'ü oluştururlar diyorum. İnşallah seneye ben de kendimi bu yarışmada görmek istiyorum.

EMRE (PARK):

Simple Session herkesin bildiği üzere hem street alanında olsun hem park alanında olsun çok profesyonel parklar yapmakta. Geçen sene park alanında Larry Edgar birinci olmuştu. 2.likte Daniel Dhers ve 3.lüğü paylaşan sürücü de Jack Clark olmuştu. Gerçekten park alanında yarışmaya katılan sürücülerin hepsi çok yetenekli. O yüzden bana kim birinci olabilir diye sorarsanız ben bile kestiremiyorum bunu. Ama bir çok sürücüyü takip ettiğimiz için hemen hemen ne olacağını kestirebiliyoruz. Benim tahminim Daniel Dhers yine ilk 3'te olacaktır. Bu sene dikkatimi çeken bir sürücü var: Kenneth Tencio.

Yetenekli birisi. İlk 3'e girme şansı olabilir. Logan Martin'i de unutmamak lazım. Benim yorumlarım bu kadar yarışma hakkında, yarışma sonuçlarını 4 gözle bekliyoruz. Yarışma BMX kategorisinde saat 14:30 da başlıyor, pazar günü de saat 17:00 da final olacak. Herkese iyi seyirler dilerim. Patlamış mısırınızı almayı unutmayın :)