Türkiye'de BMX'in Sesi! | Voice of BMX in Turkey!

Tolga Pul sitemize her BMX sever gibi üye olduğu ve kendisinin üyeliğini paylaştığımızda bu kadar yetenekli olduğunu bilmiyorduk. Bir gün Katil benim diye bir klip yaptığımızda dikkatimiziçekti. Hem BMX hem müzik? Bu yeteneği görmezden gelemezdik ve zaman içerisinde kendisiyle arkadaşlığımız gelişti. Hatta bize olan sevgisini yeteneği ile birleştirerek bizim için bir klip bile yaptı!

 

BMX TR: Selam Tolga. Öncelikle ellerine sağlık. Harika bir klip olmuş. Eminim herkes çok beğenecek! Bizi bu kadar sevdiğin için ne desek az. Çok teşekkürler.

T.P.: Rica ederim benim için de çok keyifli bir çalışma oldu. Umarım herkes seyretmek ve dinlemekten zevk alır.BMX TR: Bize biraz kendinden bahseder misin?

T.P.:  20 yaşındayım,İstanbul/Esenlerde yaşıyorum 2 kardeşiz,öğretimi liseyi tamamlayıp bitirdim. Şu an özel bir firmada asansör teknolojileri alanında çalışıyorum.BMX TR: İnişli çıkışlı bir meslek seçmişsin :) Peki müziğe olan ilgin nasıl başladı?

T.P.: Rap müzikle çok küçük yaşlarımdan beri haşır neşirim, dinlemek çok zevkli geliyordu bana küçükken ama yaş ilerledikçe neden bende yapmayayım ki dedim ve 15 yaşımdan itibaren kendi parçalarımı yazmaya başladım. 18 yaşımda kayıt ekipmanlarımı aldım ve rap müzik üretmeye başladım,yaklaşık yazdığım 50'nin üzerinde ve sosyal medyada paylaştığım yaklaşık 12-13 adet parçam var. Bu da benim son yaptığım ve oldukça keyif aldığım bi proje oldu.

BMX TR: E peki BMX nasıl başladı? Var mı bir hikayesi?

T.P.: Aslında tamamen tesadüf. İş yerimle ev arası yürüme mesafesinden biraz daha uzun, toplu taşıma da yok. Ben de bisiklet almaya karar verdim. Ne tür bir bisiklet alacağım hakkında düşünürken, yaptığım müzikle uyum içinde olan bir şey alayım diye düşündüm. BMX bisikletler hep aklımdaydı zaten ben de BMX alayım dedim. Böylece müzik ve iş BMX almama vesile oldu! Çok olmadı daha 7-8 ay oldu, hareket çalışıyorum bir yandan da müzik...


BMX TR: Peki gelecekler ilgili planların nedir?

T.P.: Müzik artık hayatımın bir parçası oldu diyebiliriz, bu işi herhangi bir çıkar beklemeden yaptığım için hiç bir zaman sıkılacağımı düşünmüyorum. Gün geçtikçe yeni işler ortaya koyacağım ve bu iş gittikçe profesyonel bir hal alacak. Tek ümidim ben yeni bir şeyler üretmeye devam ettikçe,bu emeklerimin karşılığını almak olacak.

BMX TR: Bir işi severek ve karşılık beklemeden yaparsan mutlaka başarılı olursun. Bence çok başarılı olacaksın. Belki yapacağımız Türkiye BMX gününde bizler için sahne alırsın kimbilir? Tekrar çok teşekkür ederiz. Daha iyi işlere imza atmanı dileriz.


T.P.: Bence sizler de severek yaptığınız için BMX TR olarak çok başarılısınız. Sizler için sahne almayı çok isterim tabii ki. Harika bir iş yapıyorsunuz. Sevgiler!