Türkiye'de BMX'in Sesi! | Voice of BMX in Turkey!

Akman Atılgan 18.06.2017

Sitemizde BMX'le ilgili türlü etkinliklere, başarılı sürücülere, yeni hareketlere ve hikayelere yer veriyoruz. BMX'le ilgili neredeyse hiçbir şey gözümüzden kaçmıyor. Kim hangi bisiklete biner, kim hangi dereceyi almış, bu senenin yeni modelleri nedir hepsini takip ediyoruz. Ama kaçırdığımız bir şey yok mu? BMX, eğer anne ve babalarımız olmasaydı var olur muydu?

BMX'e çok küçük yaşlarda başlıyoruz. Bir çoğumuz henüz hayatımızı kazanma çağında olmuyoruz. Anne babalarımızın desteği olmadan, verdikleri harçlıkları biriktirmeden, izinleri olmadan BMX alabilir miydik? Onların desteği olmadan binebilir miydik? Elbette bir yaştan sonra artık kendi kararlarımızı alıp özgürce istediğimizi yapabiliyoruz ama BMX'e başlangıç yapmamızda şüphesiz ki anne babalarımızın desteği çok gerekli... 

Biz de BMX TR olarak bu sene Babalar Günü vesilesiyle bir çalışma yapalım dedik. Çevremizde bu spora az ya da çok hangi anne ve babalar destek veriyor bir baktık. Bundan sonra ayın BMX Annesi ve BMX Babasını seçmeye karar verdik. Bundan sonra sizlerden gelecek olan yazıları dikkate alarak anne veya babanızla veya her ikisiyle alakalı resimlere ve BMX'e nasıl destek verdikler konusunda yer vereceğiz. Ailenizden (anne, baba, amca, teyze, ağabey, abla, hala, dede, nine vb.) kim olursa olsun size verdiği destekleri yazar, birkaç beraberce çekilmiş resmi Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine atarsanız sitemizde yayınlarız. Siz de böylece onlara güzel bir sürpriz yapmış olur, verdikleri desteğin karşılığını biraz olsun vermiş olursunuz...

Babalar Günü olması nedeniyle bu sefer Yılın BMX Babası olarak BMX TR'ın seçimi Kuzey Kıbrıs'tan Bora Altıntaş'ın babası Fikri Altıntaş. Kendisinin yaptıklarını BMX TR ekibi olarak yakından biliyoruz. Fikri Bey, Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde yabancı diller okulunda öğretim üyesi. Sadece Bora'ya değil aslında tüm Kuzey Kıbrıs'taki sürücülere desteği çok büyük. Gelin bakalım Fikri Bey neler yapmış bir görelim:

- Bora'nın bu spora olan yeteneğini görünce hemen kolları sıvamış ve Belediye tarafından tahsis edilen bir parkta kendi elleriyle rampa yapımına başlamış.


- Bora'nın katılmak istediği her etkinliğe imkanları dahilinde Bora'yla gitmeye çalışıyor. Bazen eşi Besime Hanım da kendilerine eşlik ederek Bora'nın BMX'e olan tutkusunu destekliyor. Pendik'teki Türkiye 2. BMX günü, Selanik'teki NorthJam Festival bunlardan sadece bazıları. Ayrıca bu sene Köln'e de geliyorlar.

- 4 kişilik bir gösteri ekibinin Kıbrıs'ta kurulmasına ön ayak olarak taşınabilir rampalar inşa etti.- Bu rampaların yapımı sırasında Bora'yla sırt sırta çalışmış bir baba. 


- Bora'nın parça ihtiyacı olduğunda imkanları dahilinde elinden geldiğince destek olmaya çalışıyor.

- En son olarak Kıbrıs Haspolat'ta 800 m2 büyüklüğünde bir kapalı alan aldı ve kapalı bir skatepark yapmak üzere çalışmalara başladı.

Fikri Bey'i BMX TR olarak oğluna verdiği destek için kutluyor ve teşekkür ediyoruz. Babalar gününüz kutlu olsun. BMX sizlerle güzel!